18-годишната Лия Каратанчева преодоля квалификациите на турнира по тенис за жени в Истанбул с награден фонд от 60 хиляди долара.
Във втория кръг на пресявките Каратанчева направи обрат и победи с 3-6, 7-5, 11-9 №369 в световната ранглиста Влада Ковал от Русия. В първата си среща Лия елиминира №294 в света Лина Глушко от Израел.
На старта на основната схема Лия Каратанчева ще играе срещу шестата поставена и №182 в световната ранглиста Марина Мелникова от Русия.
Виктория Томова е поставена под №1 в схемата в Истанбул. Първата ракета на България ще играе в първия кръг срещу Оана Гаврила от Румъния.
Изабела Шиникова пък ще стартира срещу четвъртата поставена Сюзън Бандечи от Швейцария.
Виктория Мбоко елиминира Аманда Анисимова и ще срещне Арина Сабаленка в Индиън Уелс
Артур Фис и Александър Зверев ще се срещнат на четвъртфиналите на турнира в Индиън Уелс
Арина Сабаленка отстрани Наоми Осака и достигна четвъртфиналите в Индиън Уелс
Прокурорската колегия остави без разглеждане предложението на правосъдния министър за определяне на и.ф. главен прокурор