Троа на Филип Кръстев се завърна във френската Лига 1

12:45, 09.05.2021
Чете се за: 00:32 мин.
троа филип кръстев завърна френската лига

Това стана факт, след като отборът спечели с 2:0 домакинството си на Дюнкерк и си гарантира спечелването на шампионската титла в Лига 2.

За съжаление, бившият халф на Славия за пореден път остана извън групата на отбора, като откакто той пристигна във Франция през зимата, Кръстев има изиграни едва 6 минути.

В негово отсъствие домакините пропуснаха дузпа в 45-та минута, изпълнена от Флориан Тардю, но след почивката стигнаха до победата след попадения на Алимани Гори в 59-та минута и Дилан Сен-Люи в 70-та.

Тези три точки направиха Троа недостижим на върха в Лига 2 с пет точки аванс пред втория Клермон Фуут, кръг преди края на шампионата.

Битката за второто място, което осигурява директна промоция обаче, ще продължи до самия край, тъй като 3-ия Тулуза има шанс да изпревари Клермон в последния кръг, ако днес победи състава на По. В тима на "виолетовите" се подвизава бившия халф на Левски, Стайн Спиърингс.

Диян Боюклиев: Доближихме се до ЕвроВолей 2021
Сребърен поднос, подарен на княз Александър Батенберг, показват в Русенския музей