Ударен старт на женската А група за Берое

Актуалните шампионки не се затрудниха срещу Локомотив София

от Веселин Михайлов
17:45, 12.10.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Снимка:

Берое Стара Загора стартира урадно новия сезон в женската А група. Действащите шампионки не се затрудниха срещу Локомотив София след 91:51 в мач от първия кръг. В зала "Триадица" баскетболистките на Албена Хубенова решиха всичко още през първото полувреме, а през второто също не оставиха шансове на момичетата на Лилия Георгиева. За старозагорки в игра се завърна Евгения Нацкина.

Божица Муйовч и Радостна Христова се отличиха на старта, като именно усилията на двете позволиха на гостите на бърза ръка да вземат превес. Домакините трудно намираха начини да отговорят, а Гергана Маданкова също се разигра, за да могат старозагорки да се откъснат с 13 точки след 10 минути игра.

Евгения Нацкина взе нещата в свои ръце през втората част и „зелено-белите“ направиха крачка към още по-сериозен аванс. Макар че Елеонора Петкова се опита да даде тон на домакините, опитът в редиците на тима от Стара Загора бе достатъчен да фиксира 45:25 на голямата почивка в своя полза.

През второто полувреме актуалните шампионки не се отказаха от мисълта да доминират и интригата тотално се изпари.

Златка Маданкова и Евгения Нацкина нанизаха по 12 точки за Берое, като втората завърши и 6 борби. Божица Муйович отбеляза 11 точки, Ванина Василева записа 10, 7 борби и 11 асистенции.

Еелеонора Петкова приключи с 12 точки за Локомотив, Маргарита Иванова има 10 и 7 борби.

На 18 октомври (петък) Берое ще бъде домакин на Монтана 2003. От своя страна Локомотив ще има гостуване на Шампион 2006 ден по-късно.

Елеонора Тонева стана вицешампионка на турнира от първа категория на Тенис Европа в София