ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

УЕФА избра Карим Бензема за играч №1 в Шампионска лига

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:32 мин.
Спорт
уефа избра карим бензема играч шампионска лига
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Нападателят на Реал (Мадрид) Карим Бензема бе избран за играч на сезона в Шампионската лига, съобщиха от пресслужбата на УЕФА.

Кралският клуб победи английския Ливърпул с 1:0 във финалния мач на турнира и спечели трофея за рекоредн 14-и път в историята си. Бензема бе с основен принос за успеха на "белите", отбелязвайки 15 гола в 12 мача, с което стана и голмайстор на турнира.

Неговият съотборник в Реал и автор на единствения гол във финала на "Парк де Пренс" - Винисиус Жуниор, бе избран за най-добър млад играч в турнира. 21-годишният бразилец изигра 13 мача, отбеляза четири гола и даде шест асистенции.

Идеалният отбор в Шампионска лига за сезон 2021/22:

Вратар: Тибо Куртоа (Реал Мадрид).

Защитници: Трент Александър-Арнолд, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън (всички от Ливърпул) и Антонио Рюдигер (Челси).

Полузащитници: Кевин Де Бройне (Манчестър Сити), Фабиньо (Ливърпул) и Лука Модрич (Реал Мадрид).

Нападатели: Килиан Мбапе (Пари Сен Жермен), Карим Бензема (Реал Мадрид) и Винисиус Жуниор (Реал Мадрид).

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?