УЕФА извади Трабзонспор от Шампионската лига

от Борил Гочев , Източник: БНР
10:41, 31.07.2020
Чете се за: 00:36 мин.
уефа извади трабзонспор шампионската лига

Отборът на Трабзонспор, който завърши на второ място в Супер Лигата на Турция, няма да играе в Шампионската лига през следващия сезон.

Клубът загуби мястото си в квалификациите на най-комерсиалния футболен турнир, след като Спортният арбитражен съд (КАС) в Лозана потвърди наложеното от УЕФА едногодишно наказание за нарушаване на правилата за финансов феърплей.

За Трабзонспор това е второ нарушаване на правилата. През 2016 година клубът прие финансов план, но не успя да покрие поставените критерии за 2019 година, което доведе до наказанието от УЕФА.

След решението на КАС Бешикташ ще вземе мястото на Трабзонспор в квалификациите на Шампионската лига.

В групите на най-силния турнира ще играе шампионът Истанбул Башакшехир. Сивасспор, Аланияспор и Галатасарай пък получават места в Лига Европа, като последните два ще започнат от квалификациите.

Тимът на Аланияяспор заема мястото на Трабзонспор след като двата тима се срещнаха преди два дни във финала за купата.

Във въпросният мач тимът от Трабзон излезе краен победител, но предвид наказанието им, евроквотата остана за техните опоненти.