Унион се доближи на две точки от лидера Борусия Д след класика над Щутгарт

унион доближи две точки лидера борусия класика щутгарт
19:03, 01.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.

Унион Берлин се изкачи на трето място в класирането на германското първенство по футбол с категорична победа с 3:0 срещу опашкаря Щутгарт. Столичният тим е само на точка от Байерн Мюнхен и на две от Борусия Дортмунд преди мача между лидерите тази вечер на "Алианц Арена".

Унион, който спря серията си без успех в Бундеслигата с победа над Айнтрахт преди паузата за международни мачове, вкара първия гол в началото на второто полувреме. Жером Русийон центрира в наказателното поле и Шералдо Бекер засече топката с победното попадение.

В 65-ата минута Кевин Беренс бе точен на добавка за 2:0, а Генки Харагучи от Щутгарт си вкара автогол само три по-късно и оформи крайния резултат.

Унион е с четири точки пред четвъртия Фрайбург, който днес стигна само до равенство 1:1 с Херта Берлин. Винченцо Грифо изведе домакините напред в резултата в 52-та минута, но гостите от столицата изравниха в 77-та чрез Йесик Нганкам.

С още две точки пасив на петото място е РБ Лайпциг, който допусна тежко поражение с 0:3 срещу осмия Майнц. Байер Леверкузен пък е седми след победа с 3:0 над Шалке в Гелзенкирхен.

Волфсбург пък е девети след равенство 2:2 с Аугсбург.