Уругвай спечели бронзовите медали на Копа Америка

По-късно днес Аржентина ще защитава титлата си срещу Колумбия.

Уругвай Копа Америка 2024
Снимка: X / CONMEBOL Copa América™️ ENG
09:07, 14.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Уругвай победи Канада с 4:3 след дузпи в мача за третото място на футболния турнир Копа Америка, след като двата отбора направиха равенство 2:2 в редовното време на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът, Северна Каролина.

Канадецът Исмаел Коне пропусна дузпа срещу Серхио Роше и Алфонсо Дейвис уцели напречната греда, което позволи на уругвайците да вземат бронзовите отличия на континенталния шампионат.

Родриго Бентакур даде преднина на Уругвай още в осмата минута на редовното време, но Коне изравни резултата 14 по-късно с красиво изпълнение на задна ножица. Канадците дори поведоха в 80-ата минута, когато Роше отрази силен удар от далечно разстояние на Коне, а Жонатан Дейвид спечели топката и се разписа за 2:1.

Уругвайците обаче стигнаха до ново равенство във втората минута на добавеното време, когато лидерът във вечната ранглиста на реализаторите на страната Луис Суарес вкара от дузпа 69-ия си гол за националния отбор.

По-късно днес Аржентина ще защитава титлата си на Копа Америка срещу Колумбия на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями, Флорида.

Андрей Чорбанов, ИТН: Логичният и рационалният отговор е, че отиваме на избори