Успех за Челси в лондонското дерби с Уест Хем след късен гол на Пулишич

Челси
17:59, 24.04.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Челси победи Уест Хем с 1:0 в лондонското дерби от 34-ия кръг на Висшата лига. Жоржиньо пропусна дузпа в 87-ата минута, но в последната минута на редовното време резервата Кристиан Пулишич донесе победата на тима си.

През първото полувреме двата столични тима предложиха равностойна игра и така и не се стигна до точен изстрел.

След почивката Едуард Менди отрази изстрел на Андрий Ярмоленко, а Лукаш Фабиански спаси шут на Тимо Вернер.

В 84-ата минута "сините" получиха дузпа след нарушение на Крейг Доуснън, който получи жълт картон. След намесата на ВАР Майкъл Оливър промени първоначалното си решение и изгони защитника на "чуковете". Жоржиньо изпълни 11-метровия наказателен удар, като се опита да заблуди Лукаш Фабиански с движението на тялото си при засилката, но полякът не трепна и спаси слабото изпълнение на полузащитника.

Възпитаниците на Томас Тухел се възползваха от численото си предимство и отбелязаха победен гол в 90-ата минута. Кристиан Пулишич стреля от вътрешността на наказателното поле в в долния десен ъгъл, за да оформи крайния резултат.

Челси заема 3-ата позиция в класирането с актив от 65 пункта. Уест Хем остава на 7-ото място в подреждането с 52 точки.