Валенсия измъкна точка от шампиона с 2 гола в продължението

атлетико мадрид надигра барселона задълбочи проблемите куман
19:05, 07.11.2021
Чете се за: 02:35 мин.

Двубоят между Атлетико Мадрид и Валенсия от 13-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 3:3. Луис Суарес даде преднина на дюшекчиите през първата част. След паузата Стефан Савич възстанови равенството, след като си отбеляза автогол. Антоан Гризман и резервата Шиме Вършалко вкараха 2 бързи гола в рамките на 4 минути, а Уго Дуро донесе точка на домакините с 2 гола в добавеното време.

Срещата започна с проблем за миналогодишните шампиони. Киърън Трипиър получи контузия и бе заменен принудително от Шиме Вършалко.

В 35-ата минута Луис Суарес откри резултата в мача. Уругваецът стреля от вътрешната страна на дясната греда за 1:0. Нападателя има цели 14 попадения срещу "прилепите", повече от всеки друг отбор, срещу когото се е разписвал.

През второто полувреме домакините заиграха по-офанзивно и изравниха резултата. Стефан Савич изпрати топката в собствената си врата. Той е футболистът с най-много автоголове в испанския елит от сезон 2017/2018 насам.

В 58-ата минута Антоан Гризман отново даде преднина на своя отбор след изстрел в горния ляв ъгъл от границата на наказателното поле.

Само 3 минути по-късно Шиме Вършалко отново изпрати топката в противниковата врата. Първоначално попадението бе отменено заради игра с ръка, но след намесата на ВАР голът бе зачетен за 3:1.

В ответната атака Даниел Вас стреля по посока на вратата, пазена от Ян Облак, но нацели напречната греда.

Във втората минута на добавеното време Уго Дуро намали изоставането на домакините след шут в наказателното поле.

В последната минута на срещата отново испанецът бе точен, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар на Гонсало Гедеш за крайното 3:3.

Атлетико Мадрид заема 4-ата позиция с актив от 23 точки. Валенсия е 10-и със 17 пункта.