Валенсия разгроми Реал (Мадрид) с хеттрик на Карлос Солер от дузпи

10:28, 09.11.2020
Чете се за: 00:36 мин.
Европейски футбол
валенсия разгроми реал мадрид хеттрик карлос солер дузпи

Шампионът на Испания - Реал (Мадрид) записа изненадващо тежко поражение с 1:4 при гостуването си на Валенсия в мач от 9-я кръг на Ла Лига.

Двубоят ще бъде запомнен най-вече с това, че халфът на "прилепите" Карлос Солер реализира хеттрик от дузпи.

Срещата на "Местая" започна добре за шампионите и в 22-та минута Карим Бензема даде преднина на тима с добър изстрел от далечно разстояние, но в 35-та минута Солер изравни от дузпа от втория опит, след като първият му изстрел от бялата точка бе отразен от Тибо Куртоа, а Юнус Муса вкара при добавката, но след консултация с ВАР главният съдия нареди дузпата да бъде изпълнена отново заради предварително нахлуване на играчи в наказателното поле.

Малко преди почивката обратът стана пълен след автогол на Рафаел Варан, а през второто полувреме Солер още на два пъти бе точен от дузпа, за да оформи своя хеттрик и крайното 4:1.

По този начин Реал остава на четвърто място в класирането с 16 точки, четири по-малко от лидера Реал (Сосиедад), докато Валенсия се изкачи до 9-та позиция в подреждането с актив от 11 точки.

Тестваха успешно пътуване с "Хиперлуп" в пустинята Невада (Снимки)