Въпреки червения картон на Каземиро, Юнайтед надви Кристъл Палас и зае третото място във Висшата лига

19:15, 04.02.2023
Чете се за: 02:27 мин.
въпреки червения картон каземиро юнайтед надви кристъл палас зае третото висшата лига

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:1 при домакинството си на Кристъл Палъс в двубой от 22-ия кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ в седмата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на бранителя на лондончани Уил Хюз в наказателното си поле след центриране от левия фланг на Маркъс Рашфорд. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Бруно Фернандеш, който хладнокръвно прати топката в обратния долен десен ъгъл на стража Висенте Гуаита.

Съставът на Ерик тен Хаг удвои преднината си в 62-ата минута. След многоходова акция на домакините, Люк Шоу получи топката отляво в пеналтерията на Палас и отправи остро успоредно подаване на границата на вратарското поле, където Маркъс Рашфорд с едно докосване прати кълбото под плонжа на стража Гуаита.

Няколко минути по-късно Каземиро бе изгонен от игра, след като хвана съперник за гушата след нарушение срещу Антъни дълбоко в половината на гостите.

Кристъл Палас намали изоставането си след малко повече от четвърт час преди края на редовното време, когато Дукуре стреля от воле след центриране от корнер в наказателното на Юнайтед, изстрелът му се получи като подаване за Джефри Шлуп, който с елегантно докосване прати топката под горната греда на вратата, пазена от Давид Де Хеа.

В класирането Манчестър Юнайтед събра актив от 42 точки, на три пункта зад шампиона Манчестър Сити, който е втори. Кристъл Палъс заема 12-ото място с 24 точки, а лидер е Арсенал с 50 пункта.

Петър Стоянов: За да отстояваме историческата си истина, трябва да имаме добри отношения с гражданите на РСМ
МВнР: Отбелязването на годишнината не допринесе за надграждане на двустранните отношения между София и Скопие