Вавринка надви Медведев за първата си топ 10 победа след близо две години

09:01, 23.09.2022
Чете се за: 02:32 мин.
вавринка надви медведев първата топ победа близо две години

Трикратният шампион в турнирите от Големия шлем Стан Вавринка записа най-голямата си победа от близо две години насам, след като надигра на 1/8-финалите на турнира от сериите АТР 250 в Метц световния №4 Даниил Медведев.

37-годишният швейцарец се наложи с 6:4, 6:7(7), 6:3 за първия си успех над тенисист от топ 10 от ноември 2020 година насам. Любопитното е, че тогава той победи друг руснак - Андрей Рубльов, като това отново се случи на територията на Франция, но в Париж.

Срещу Медведев Вавринка се нуждаеше от един единствен пробив в първия сет по пътя си към успеха в него с 6:4.

Във втората част двамата си размениха ранни пробиви и в крайна сметка се стигна до тайбрек, в който швейцарецът пропиля мачбол и позволи на Медведев да изравни резултата в сетовете след успех с 9-7 точки.

Третата решителна част обаче започна с предимство за Стан, който след ранен брейк поведе с 3:0 гейма. В този момент видимо ядосаният от развоя на срещата Медведв влезе и в пререкания с френската публика, но въпреки това намери сили да изравни резултата при 3:3. Все пак Вавринка запази самообладание и в осмия гейм осъществи нов пробив, за да поведе с 5:3, а след това на свой сервис сложи точка на спора след 2 часа и 24 минути игра.

С успеха бившият №3 в света си осигури място на 1/4-финалите, където го очаква мач срещу шведа Микаел Имер, който елиминира с 6:4, 6:3 Грегоар Барер.

В друг от интересните мачове вчера действащия шампион в турнира Хуберт Хуркач се наложи с 6:3, 6:4 над Доминик Тийм.

Антикризисни мерки във Великобритания: Финансовият министър обещава нова ера за страната
Огнян Герджиков: Купуването на гласове е български патент, трябва сериозна борба срещу това уродливо явление