Важни победи за Фенербахче и Рен в Лига Европа

важни победи фенербахче рен лига европа
08:13, 14.10.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Фенербахче си гарантира класиране за елиминациите след 4-ия кръг на турнира Лига Европа. Турският гранд спечели гостуването си на АЕК (Ларнака) с 2:1 и така вече е сигурен, че ще завърши на едно от първите две места в група "В", защото има 10 точки.

Гостите поведоха в 16-ата минута, когато Езджан Алиоски центрира отляво и Жоао Педро отблизо засече топката във вратата за 0:1. В 52-рата минута АЕК изравни от дузпа, изпълнена от Иван Тричковски. В 80-ата минута турците получиха дузпа, а Миши Батшуай бе точен от бялата точка за 1:2. "Фенерите" можеха да подпечатат успеха си в 86-ата минута, когато получиха втора дузпа в своя полза за нарушение на Анхел Гарсия, който получи втори жълт и червен картон. Енер Валенсия обаче пропусна от бялата точка.

С победата си Фенербахче вече има 10 точки и води в класирането в групата. АЕК остава на 3-ото място с 3 точки и без шансове за продължаване напред.

Рен вкара само един гол, но той бе достатъчен за победата над Динамо Киев. Френският отбор също събра актив от 10 точки и заема комфортната втора позиция в групата след Фенербахче.