Вездесъщият Бензема донесе трите точки на Реал (Мадрид) при гостуването на Райо Валекано

21:46, 26.02.2022
вездесъщият бензема донесе точки реал мадрид гостуването райо валекано

Френският нападател на Реал (Мадрид) Карим Бензема за пореден път се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки единственото попадение при минималната победа с 1:0 като гост на Райо Валекано в среща от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Бензема беше точен в 83-та минута на мача, след като завърши отлична комбинация между себе си и Винисиус, за да донесе скъпоценни три точки за отбора на Карло Анчелоти в преследването на титлата в първенството.

Няколко минути по-рано пък домакините бяха пропуснали отлична възможност да поведат, като тогава стража на Реал Тибо Куртоа блесна с отлично двойно спасяване след удари на Оскар Трехо и Алваро Гарсия.

С успеха "Кралския клуб" събра 60 точки на върха в класирането и отвори разлика от 9 пункта между себе си и най-близкия преследвач Севиля.

Райо Валекано пък продължава да се движи в средата на таблицата и заема 12-то място с 31 пункта.

Банско на протест за незабавно спиране на военните действия в Украйна (СНИМКИ)