Везенков се завърна в игра при загубата на Сакраменто от Детройт

Българинът престоя на паркета 5:31 минути, в които се отчете с 3 точки и една успешна борба.

07:41, 08.02.2024
Чете се за: 02:45 мин.

Сакраменто Кингс допусна загуба у дома със 120:133 от Детройт Пистънс в мач от редовния кръг на НБА.

В игра за "кралете" се завърна Александър Везенков, който пропусна седем поредни срещи заради контузия в глезена.

Българинът се появи на паркета три минути преди края на първата четвърт. Везенков извърши нарушение, след което хвана една борба и самият той беше фаулиран при далечна стрелба от Алек Бъркс. Националът ни не трепна от наказателната линия и реализира и трите си опита.

Везенков остана в игра и в началото на втората част, когато Трей Лайлс направи разликата 9 точки в полза на домакините. След малко повече от две минути българинът бе сменен, а Сакраменто продължи да поддържа минимална преднина до края на полувремето. Тогава Детройт за първи път поведе след кош на Джейлън Дърън, последван от тройки на Бъркс и Майк Мускала.

На старта на третата част Детройт вече имаше аванс от 12 точки, но постепенно Сакраменто се върна в мача. Последните 12 минути започнаха със силно включване на Малик Монк, но Детройт не се предаваше. Точна стрелба от далечна дистанция на Джейдън Айви изведе гостите напред за 108:105 и принуди Майк Браун да вземе прекъсване. В последните минути Детройт демонстрира прецизна стрелба за три точки.

Кевин Хъртър беше изгонен за две последователни технически нарушения. В крайна сметка Сакраменто загуби със 120:133.

Домантас Сабонис бе най-резултатен за Сакраменто и вкара общо 30 точки, към които добави 12 борби и 7 асистенции, но и това не помогна на състава да постигне трети пореден успех и заема седмо място в Западната конференция с 29 победи и 21 поражения.

Джейдън Айви наниза рекордните в кариерата си 37 точки и бе над всички в Детройт.

Голяма част от производителите тази година ще са на загуба, каза председателят на Българска аграрна камара