Вицешампионът в Адриатическата лига Будучност прекъсна победната серия на Монтана

Българският отбор допусна поражение със 79:88 от черногорския тим

Монтана 2003
21:16, 03.11.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Монтана 2003 отстъпи пред Будучност със 79:88 (20:12, 14:21, 24:35, 21:20) като гост в черногорската столица Подгорица в мач от в група „Б“ от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

Българският отбор прекъсна серията си от четири поредни победи и допусна втора загуба от шестте си изиграни мача. Монтана 2003 остава на второ място във временното класиране в групата, докато вицешампионът от миналия сезон Будучност заема лидерската позиция с шест успеха и без поражение до момента.

Гостите от Монтана започнаха уверено двубоя, отбелязвайки шест поредни точки в края на първата четвърт за аванс от 20:12, докато домакините не успяха да реализират кош в рамките на две минути. Будучност обаче успя до голяма степен да навакса пасива си и се доближи до 21:23 за три минути игра във втората част. До почивката Монтана 2003 удържа преднина от една точка – 34:33, но след паузата домакините увеличиха оборотите и обърнаха до 68:58 преди финалните 10 минути. В последната четвърт баскетболистките на Будучност не изпуснаха водачеството, въпреки че Монтана 2003 се доближи на 4 точки – 79:83 при оставащи по-малко от 2 минути.

Катрин Бригс се отличи за българския отбор с 29 точки, 12 борби и 4 асистенции, а Адисън Ричардс добави 24 точки и 14 борби. Тая Робинсън се включи със 17 точки, 8 борби и 6 асистенции.

За Будучност най-резултатна бе Зорана Радонич с 24 точки, 3 борби и 5 асистенции.

На 18 ноември за Монтана 2003 предстои гостуване на Академик Пловдив в двубой от българското първенство, а ще изиграе следващия си мач от Адриатическата лига на 29 ноември у дома срещу тима на Бановичи от Босна и Херцеговина.

Камелия Нейкова: ЦИК не участва в заговор срещу машините