Вики Томова започна с победа във Валенсия

вики томова започна победа валенсия
Снимка: БФ Тенис
16:49, 15.09.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Виктория Томова се класира за втория кръг на ITF турнира с награден фонд 80 хиляди долара във Валенсия (Испания). Първата ракета на България победи на старта с 6:4, 7:6(4) испанската квалификантка Гийомар Маристани.

Томова изостана с 1:3 в първия сет, но спечели пет от следващите шест гейма за 6:4.

Добрата серия на българката продължи и във втория сет. Вики поведе с 4:0, но допусна срив и при 4:5 трябваше да спасява сетбол на испанката. Томова успя да пробие за 5:5, а след това двете тенисистки взеха подаванията си за да се стигне до тайбрек.

В него Вики спечели три поредни точки след 4:4 и затвори мача за 2 часа и 1 минута игра.

Във втория кръг Томова ще играе срещу участващата с „уайлд кард" Ане Дел Олмо от Испания, която е №469 в световната ранглиста.

Цветомира Наумова: Това е най-сладката титла в кариерата ми
13:08, 25.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
България открива европейското първенство по волейбол за мъже под 20 години
13:03, 25.04.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Волейболният ни тим за жени до 18 години ще стартира срещу Германия на еврошампионата в Ираклион през юли
13:01, 25.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Гледайте Световната купа по модерен петобой в Будапеща, от четвъртък до събота по БНТ 3
12:45, 25.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
11 наши боксьори ще атакуват финалите на европейското в Белград
12:42, 25.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на европейската олимпийска квалификация по гребане
Чете се за: 01:55 мин.
Ботев Пд изпрати отворено писмо до БФС преди реванша с ЦСКА-София в турнира за Купата на България
11:40, 25.04.2024
Шампионът Марица Пд обяви, че Ахметджан Ершимшек е новият старши-треньор на тима
11:35, 25.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Григор Димитров: Спомням си мача с Джокович в Мадрид. Исках да победя, за да спечеля малко пари и да се преместя в друг хотел
11:25, 25.04.2024