Виктория Томова допусна обрат и загуби на старта на тенис турнира от категория WTA 1000 в Мадрид

Българката претърпя поражение от китайката Синю Ван с 1:2 сета.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
18:48, 24.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
виктория томова загуби една позиция световната ранглиста

Виктория Томова допусна обрат и загуби в първия кръг на тенис турнира от категория WTA 1000 на клей в Мадрид.

81-та в света българка отстъпи пред китайката Синю Ван с 7:5, 5:7, 4:6 на корт №7 в комплекса "Каха Махика". Томова успя да спечели три поредни гейма, след като изоставаше с 4:5, за да вземе първия сет с 7:5.

След това тя поведе с 5:2 във втората част, но допусна Ван да се върне в мача и след два пробива да изравни резултата след 7:5. Третата част не започна добре за най-добрата ни тенисистка, като нейната съперничка продължи успешната си серия и поведе с 4:0, след това Томова успя да пробие сервиса на Ван и да намали изоставането си до 2:4. Двете тенисистки си размениха по още един пробив за 3:5, но в крайна сметка българката загуби с 4:6, а с това и мача.

Така Ван поведе с 2-1 успеха в срещите си с нашата тенисистка.

Във втория кръг китайката ще играе с поставената под №21 в основната схема Каролин Гарсия, докато Томова пропуска възможносттта да се изправи за трети път в последния месец и половина срещу французойката.

Румен Овчаров: България няма никакъв интерес от договора с "Боташ"
Иван Иванов: Познавам обстановката в ЦСКА 1948, в клуба има много талантливи млади футболисти