Виктория Томова надви Наталия Сабанин и израни резултата в дуела срещу Унгария за "Били Джийн Кинг къп"

16:50, 08.04.2024
Чете се за: 01:35 мин.
дъжд отложи откриващия мач виктория томова тенис турнира бризбейн

Първата ни ракета в женския тенис Виктория Томова изравни резултата в сблъсъка между България и Унгария от първа група от евро-африканската зона на тенис турнира "Били Джийн Кинг къп".

29-годишната софиянка надигра във втория двубой на сингъл Наталия Сабанин с 6:3, 6:3 за само час и 11 минути игра и така крайният изход от дуела между двата отбора ще бъде решен в мача на двойки.

Срещата започна по-добре за Томова, която поведе с ранен пробив и 2:0 гейма, но впоследствие Сабанин възстанови силите при 2:2. За щастие, родната тенисистка съумя бързо да си върне контрола върху сета и до края загуби само още един гейм по пътя си към успеха с 6:3.

Във втората част пък световната №74 имаше нужда от само само един брейк, дошъл в шестия гейм, за да сложи тя точка на спора отново след 6:3 в своя полза.

Така победителят в сблъсъка между България и Унгария ще бъде определен след срещата на двойки, за която капитанът на родния тим Магдалена Малеева е заявила Лия Каратанчева и Изабелла Шиникова, които ще имат за съпернички Адриен Наги и Фани Щолар.

Карло Анчелоти: Мачът срещу Манчестър Сити ще бъде много привлекателен за света на футбола