Виктория Томова не успя да се противопостави на Коко Гоф в Ухан

Първата ракета на България при дамите отпада във във втория кръг на турнира.

Виктория Томова
11:23, 09.10.2024

Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка от сериите WTA 1000 в китайския град Ухан с награден фонд от 3,2 милиона долара.

Първата ракета на България загуби от поставената под №4 в схемата Коко Гоф (САЩ) с 1:6, 2:6 за час и четвърт.

Томова стартира двубоя с пробив, но след това четвъртата в световната ранглиста Гоф взе десет поредни гейма по пътя си към крайната победа в първия мач помежду им.

Американката постигна седми пореден успех в Тура, след като през миналата седмица спечели друго състезание от сериите WTA 1000 в китайската столица Пекин, за да заслужи втора титла за сезона и осма в кариерата си. За място на четвъртфиналите те ще играе срещу Марта Костюк (Украйна), който спечели без игра срещу Аманда Анисимова (САЩ).

29-годишната софиянка все пак заработи 20714 долара и 65 точки за класацията на WTA, в която заема 48-ото място.