Виктория Томова се класира за втория кръг в Истанбул, Шиникова отпадна

Виктория Томова
15:25, 27.04.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 60 хиляди долара.

Първата ракета на България се наложи с 6-4, 6-1 над квалификантката Оана Гаврила (Румъния). Срещата продължи 88 минути.

Виктория Томова започна лошо срещата и загуби първите четири гейма. След това класата си каза думата и със серия от шест поредни спечелени гейма Томова взе първата част с 6-4. Добрата серия за българката продължи и във втория сет. В него тя поведе с 2-0 и загуби само един гейм до края.

Във втория кръг Томова ще играе Николета Даскелу от Румъния или Диана Шнайдер от Русия.

Друга българка Изабелла Шиникова отпадна на старта на надпреварата. Тя беше елиминирана от поставената под номер 4 Сузан Бандеки (Швейцария) с 4:6, 4:6 за 110 минути.

Българската националка загуби първия сет след ключов пробив в седмия гейм. Във втората част тя пропусна всичките си четири възможности за брейк, а при 4:4 не успя да удържи подаването си и това се оказа решаващо.

Шиникова продължава в турнира на двойки, в който участва в дует с Исалин Бонавентюр от Белгия. На четвъртфиналите утре двете ще срещнат Сузан Ламенс (Нидерландия) и Марина Мелникова (Русия).

Асен Василев: Мачът, в който някой се опитва да ни казва какво да правим, приключи
Николай Желязков повече няма да е треньор на Нефтохимик, води разговори с Левски