Виктория Томова стартира срещу рускиня на турнира WTA 500 в Токио

Надпреварата започва на 21 октомври.

виктория томова отпадна втория кръг пекин
20:08, 19.10.2024

Виктория Томова ще играе с рускинята Вероника Кудерметова в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове WTA 500 в японската столица Токио с награден фонд 922 573 долара. Надпреварата започва на 21 октомври.

Първата ракета на България, която е 49-а в световната ранглиста, има една победа и една загуба срещу Кудерметова. През 2018 година в Суджоу (Китай) Томова спечели след отказ на съперничката ѝ във втория сет, а на 21 септември тази година рускинята спечели на четвъртфиналите в Сеул със 7:5, 6:3.

Родната тенисистка има гарантирани 1 точка за световната ранглиста и 9 820 долара.

При успех на старта българката ще срещне във втория кръг поставената под номер 4 в схемата рускиня Анна Калинская.

Томова ще играе и на двойки заедно с Елизабета Кочиарето (Италия). Те ще започнат с двубой срещу Лаура Зигемунд (Германия) и Ена Шибахара (Япония).

Абърдийн с Димитър Митов навакса изоставане от два гола за равенство като гост срещу шампиона Селтик