Владимир Илиев зае 29-о място на спринта в Йостерсунд

владимир илиев зае спринта йостерсунд
Снимка: БФ Биатлон
20:36, 02.12.2021

Владимир Илиев завърши на 29-то място в днешния 10-километров спринт на Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.

Илиев бе безгрешен в стрелбата, но нямаше много добър ден в ски бягането и завърши трасето с пасив от 1:23 минути.

От другите българи в надпреварата Димитър Герджиков завърши 65-и с един пропуск, а Антон Синапов остана 111-и с пет наказателни обиколки.

Победител стана любимецът на местната публика Себастиан Самуелсон, който финишира трасето с аванс от точно 18 секунди спрямо французинът Емилиян Жаклен, като и двамата допуснаха по един пропуск в стрелбата.

Трети остана Кентан Фийон Майе (Франция), който също изпусна една мишена и бе с 21.5 секунди по-бавен от Себастиан Самуелсон.

В генералното класиране за Световната купа начело е Самуелсон. Голямата звезда в биатлона Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) е втори в подреждане от началото на сезона. Йоханес завърши девети с една грешка днес.