Водачът в схемата Бен Шелтън се класира за четвъртфиналите в Хюстън

На четвъртфиналите Шелтън ще срещне сънародника си Брендън Накашима.

Бен Шелтън
Снимка: X / Fayez Sarofim & Co. US Clay
09:51, 04.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Водачът в схемата Бен Шелтън се класира за четвъртфиналите на турнира на клей в Хюстън от сериите АТП 250.

Американецът, който е 16-и в световната ранглиста, трябваше да прави обрат срещу белгиеца Зизу Бергс, за да стигне до успеха с 3:6, 6:4, 6:3.

Бергс, който е извън първата стотица, взе инициативата в мача в края на първия сет, когато спечели четири последователни гейма. Той се движеше много добре и до средата на втория сет, но тогава загуби подаването си за пръв път в мача.

Белгиецът имаше шанс да възстанови равенството в 10-ия гейм, когато пропусна пет брейкбола, но Шелтън успя да спечели подаването, а с това и сета, от втората си възможност.

Още в първия гейм на решителния трети сет Шелтън стигна до нов пробив и до края не показа колебания.

На четвъртфиналите Шелтън ще срещне сънародника си Брендън Накашима, който отстрани австралиеца Ринки Хиджиката след 6:1, 6:4 за само 69 минути игра.

За четвъртфиналите се класира още един представител на домакините. Това е Маркос Хирон, който в изцяло американски сблъсък се наложи над Джей Джей Уулф с 6:4, 6:3. Хирон пласира девет аса в мача и имаше предимство във всички основни компоненти в играта.

В следващия кръг американецът ще срещне италианеца Лучано Дардери, който поднесе изненадата на деня, елиминирайки втория поставен Франсиско Черундоло след 6:4, 2:6, 7:6(4).