Волейболистите на България до 20 г. спечелиха Балканиадата в Сърбия

Възпитаниците на Мирослав Живков спечелиха турнира без загубен мач.

Български национален отбор по волейбол за мъже до 20 години
Снимка: Българска федерация по волейбол
09:09, 18.08.2024
Чете се за: 01:55 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 20 години стана шампион на Балканското първенство, което се проведе във Върнячка баня, Сърбия. Във финала българите победиха домакините от Сърбия с 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:21).

Воденият от Мирослав Живков тим не допусна нито една загуба на турнира, а във финалния двубой инкасира единствения загубен гейм на Балканиадата.

Надпреварата бе подготовка за предстоящото европейското първенство в Сърбия и Гърция.

Първият гейм между отборите на България и Сърбия беше истински за доказване на класа, а началният удар на националите работеше безотказно. Българските волейболисти демонстрираха прекрасна игра в защита, която отчая домакините. Съставът на България поддържаше преднина от поне с четири точки, а геймът завърши при убедителното 25:17.

Във втората част българите отново започнаха със самочувствие, но Сърбия също не искаше да се предаде лесно. След размяна на точки в средата на гейма, домакините успяха да дръпнат с три изравниха след 25:22 в своя полза.

Третият гейм беше изключително оспорван, а началният удар и защитата бяха най-важната част представянето на България. В заключителните моменти, националите се откъснаха напред с четири точки, домакините намалиха, но в крайна сметка българите ликуваха.

Сърбите успяха да поведат в четвъртата част и имаха аванс от 15:10. Състезателите водени от Мирослав Живков обаче за пореден път демонстрираха качествата си, стигайки до обрат за 25:21 и крайната победа.

Виенско колело се запали на музикален фестивал в Германия, около 30 души са пострадали
Журналисти на прицел: Русия образува дело срещу италиански телевизионен екип