Волейболистите на Мартин Стоев с втора категорична победа над Иран преди заминаването си за САЩ

волейболистите мартин стоев втора категорична победа иран заминаването сащ
Снимка: БФ Волейбол
11:53, 28.07.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Националният отбор на България за юноши под 19 години се наложи над Ирак с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) във втората контролна среща между двата тима, която се игра в столичната зала „Левски София“.

Така след първата си победа с 4:0 гейма, волейболистите на Мартин Стоев записаха втори категоричен успех над съперниците. Селекционерът отново даде почивка на някои от титулярите като в двубоя се изявиха тези, които са имали по-малко игрово време досега.

Най-резултатен за България бе Ивайло Дамянов с 11 точки (1 ас, 4 блока). С 8 точки завърши Владимир Гърков (1 ас).

Днес националите ни заминават за Лос Анджелис, където ще изиграят поредица от контроли с националния тим на САЩ U19, както и с колежански тимове.

Приятелските мачове са част от подготовката на „лъвчетата“ за Световното първенство в Иран (24 август – 2 септември).