Волейболистката Елена Коларова остава в шампиона Марица Пд

волейболистката елена коларова остава шампиона марица
12:57, 14.08.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Волейболният шампион при жените Марица (Пловдив) ще разчита на центъра Елена Коларова за сезон 2023/2024, информираха от клуба. Тя ще помогне в битките в Шампионска лига, Националната волейболна лига и Купата на България.

Елена Коларова стана част от първия отбор през зимата на 2022-а година и два пъти е шампион и два пъти носител на Купата с женския отбор. Има общо 4 титли при девойките старша и младша възраст.

Волейболистката ще играе с номер 9 през новия сезон при шампионките. Елена Коларова стартира кариерата си в школата на Деа спорт (Бургас), а след това се присъединява към школата на Марица.

Коларова беше част и от националния отбор на България до 19 години, който завърши на 8-то място на Световното първенство.

Елена Коларова става 14-та волейболистка на шампионките през новия сезон. Марица привлече националката Борислава Съйкова, американката Сиера ДеБел, в клуба се завърнаха Жана Тодорова и Лора Китипова, а в отбора остават Виктория Коева, Лора Славчева, Добрина Христоскова, Мила Пашкулева, Ива Дудова, Боряна Ангелова, Мария Кривошийска, Маргарита Гунчева и Мария-Габриела Миличевич.

“ВК Марица (Пловдив) пожелава успех на Елена Коларова през новия сезон – нов златен дубъл и победи в Шампионската лига!”, написаха от клуба.

В Италия: Роберто Манчини става селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия