Волейболната националка Радостина Маринова бе избрана за най-полезен играч при победа на Кан във Франция

На висота се представи и Елена Бечева, която отбеляза 11 точки за Кан.

радостина маринова победата словения големия успех кариерата
12:52, 04.12.2023

Българската националка Радостина Маринова бе избрана за на-полезен играч в мача при успеха на отбора й Кан над Тервил Флоранж с 3:2 (25:16, 18:25, 25:23, 21:25, 15:13) във волейболната Лига А на Франция. Маринова се отчете с 32 точки за победата - 29 от атака (45% успеваемост) и 3 блокади. На висота се представи и Елена Бечева, която отбеляза 11 точки за Кан - 7 от атака, 3 блокади и един ас. Тимът на Кан е на осмо място в таблицата с 14 точки от 10 мача.

Ева Янева игра по-малко за успеха на Волеро Льо Кане над Пеи д'Екс Венел с 3:2 (22:25, 17:25, 25:16, 25:23, 15:9). Опитната Янева, която се завръща след контузия, направи две точки от атака за обрата в последните два гейма. Тимът на Льо Кане е на шесто място с 16 точки.

Симеоне след двубоя с Барселона: Трябваше да играем през първото полувреме така, както през второто
Димитър Димитров записа 15 точки, а Монпелие победи Поатие във френския волейболен елит