Волейболните национали на България до 20 г. победиха Гърция на еврошампионата

Успех с 3:0 гейма над юните ни съседи.

Български национален по волейбол за мъже под до 20 години
Снимка: Българска федерация по волейбол
22:17, 31.08.2024

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години спечели убедителна победа над Гърция с 3:0 (25:16, 25:13, 25:20) на Европейското първенство. "Трикольорите" имат само едно поражение на турнира срещу Италия и са втори в класирането.

В първия гейм българският тим имаше огромно преимущество срещу домакините. Началните удари на Симеон Николов затрудниха защитата на съперника, а резултатът непрекъснато растеше. При 17:9 вече беше ясно, че шансове за Гърция в тази част няма. Методично България държеше аванса си и спечели първата част с 25:16.

Втората част беше още по-голяма демонстрация на класа от "трикольорите", които спечелиха с 25:13.

Третият гейм беше най-оспорван и в него домакините успеха да достигнат границата от 20 точки.

С победата България остана на второ място в групата 2 с четири победи и едно поражение. Лидер е Израел, който до момента е непобеден в пет мача.

В понеделник българите се изправят срещу израелския отбор от 17:30 часа.