Волфсбург спря устрема на Борусия Дортмунд да окупира второто място в Бундеслигата

22:07, 08.11.2022
Чете се за: 01:57 мин.
волфсбуг спря устрема борусия дормуд окупира второто бундеслигата

Отборът на Волфсбург постигна победа с 2:0 при домакинството си на Борусия Дортмунд в двубой от 14-ия кръг на германската Бундеслига.

„Вълците“ откриха резултата на „Фолксваген Арена“ в 6-ата минута, когато Максимилиан Арнолд центрира от ъглов удар в наказателното поле на „жълто-черните“, където бранителят на гостите Нико Шлотербек отклони топката с глава и без да иска да продължи към втората греда, където връхлитащият Мики ван де Вен от „зелените“ с глава се разписа в опразнената врата.

Съставът на Нико Ковач нанесе решителният си удар в първата минута от допълнителните шест такива на редовното време. Яник Герхарт пусна дълъг извеждащ пас към Патрик Вимер отдясно в наказателното поле на Борусия Дортмунд, резервата на Волфсбург се освободи от Рафаел Герейро у пусна остро успоредно подаване по земя на границата на вратарското поле, където Лукас Нмеча просто протегна крак и отклони топката в далечния долен десен ъгъл на стража Грегор Кобел.

В класирането Волфсбург събра актив от 20 точки и се изкачи на осмото място, докато Борусия Дортмунд остава четвърти с 25 пункта, на една точка зад третия Унион Берлин и на два пред петия Айнтрахт Франкфурт.

"Кървава луна" - светът видя последното пълно лунно затъмнение до 2025 г.