На 14 март бебето лешоядче, излюпено в Спасителния център за диви животни на сдружение „Зелени Балкани“, ще бъде върнато на родителите му в зоопарка в Стара Загора. Това съобщиха от сдружението.
Новоизлюпената птица прекара повече от десет дни в бебешкия сектор на спасителния център.
В началото на март за първи път в историята на зоопарка в Стара Загора се излюпи белоглаво лешоядче. След като малкото порасне достатъчно и мине периодът на адаптация с неговите родители, то ще бъде пуснато свободно да се рее в небето на България.
Зоопаркът в Стара Загора е дом на лешоядите, които бяха предоставени за отглеждане от „Зелени Балкани“, като част от дейностите по проект „Светло бъдеще за черния лешояд“, финансиран по програма LIFE на Европейския съюз.
С 12,33% избирателна активност приключиха изборите за кмет на столичния район "Средец"
Делфин избра рибарското пристанище “Ченгене скеле” край Бургас за свой дом (ВИДЕО)
Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти (СНИМКИ)
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)