Втори служител на Община Варна е дал положителна проба за COVID-19. Това съобщи кметът на Варна Иван Портних.
Той заяви, че служителят най-вероятно се е заразил в семейна среда, а не по време на работа в общината.
“Предстои да бъдат тествани всички контактни служители. Очакваме резултатите. Заразеният служител не работи с граждани. Взети са всички мерки, няма място за паника или притеснение”, каза още кметът на Варна.
Съобразно предписанията на РЗИ - Варна, в общината се извършва дезинфекция на етажа и помещенията, където работи заразеният служител.
Всички 22 проби на контактни лица на първия заразен с COVID-19 в Община Варна, са отрицателни.
Очакват се и резултатите от тестовете на персонала на детска градина „Ален мак”, където беше диагностицирано дете с COVID-19.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите