Втори успех за Хебър в Шампионска лига след изоставане от два гейма

двубоят хебър пазарджик фридрисхафен шампионската лига отложен
Снимка: ВК Хебър (Пазарджик)
23:18, 16.02.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Хебър победи Рьозеларе с 3:2 гейма (23:25, 21:25, 25:20, 25:22, 16:14) в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на волейболната Шампионска лига. Двубоят се състоя в в пазарджишката зала "Васил Левски", а символичните гостите постигнаха обрат, след като изоставаха с два гейма.

В първата част пазарджиклии водеха с 16:12, но белгийците осъществиха обрат. През втория гейм домакините имаха водачеството през по-голяма част от времето и се наложиха над съперника далеч по-убедително.

В третия гейм дойде повратният момент в сблъсъка. Възпитаниците на Камило Плачи затвориха частта с две поредни точки, дело на Тодор Алексиев. Равенството бе възобновено в четвъртия гейм. В него равенството се задържа до 21:21, но след силен финален спринт и точки на Теодор Тодоров и Тодор Алексиев срещата отиде в тайбрек.

В заключителния пети гейм домакините поведоха с 11:8, а след това изпуснаха два мачбола. Четири поредни точки на Тодор Алексиев, Пламен Шекерджиев, Дейвид Кръстев и Виктор Йосифов донесоха заслужения успех на българския шампион.

Най-резултатен бе Тодор Алексиев с с 22 точки.

Хебър заема третата позиция в група "А" с актив от 2 победи и 3 загуби. Рьозеларе е втори със същия баланс.