Българският отбор се наложи над Дуга (Сърбия)

Монтана 2003
19:00, 18.10.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Монтана 2003 победи убедително като гост Дуга (Сърбия) със 73:54 (24:13, 16:18, 19:11, 14:12) в третия си мач от група "Б" на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Така тимът записа втори пореден успех, а има и едно поражение от началото на надпреварата.

Българският тим изигра силна първа четвърт, в която имаше аванс от 13 точки при 24:11 и до края на двубоя водеше в резултата. На почивката Монтана 2003 се оттегли с преднина от 40:31, а след 30 минути с 59:42. В последната част баскетболистките на Преслав Пешев поведоха с 23 точки при 69:46 четири минути преди края и без проблеми стигнаха до победата в двубоя.

За Монтана 2003 три баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезна беше американката Тая Робинсън с 21 точки, 5 борби и 8 асистенции. Сънародничката й Катрин Бригс добави 20 точки и 10 борби, а третата американка Адисън Ричардс записа 12 точки и 7 борби.

За домакините се отличиха Олга Степенович с 11 точки и 9 борби и Одри МакЕлхейни с 10 точки и 5 борби.

Възпитаничките на Преслав Пешев са втори в групата с 5 точки след две победи и една загуба, а лидер в Будучност (Подгорица) с пълен актив от 6 точки. За Дуга поражението е първо за сезона след два поредни успеха, а тимът е трети в подреждането.

В следващата си среща от Адриатическата лига Монтана 2003 ще бъде домакин на Слога Пожега (Сърбия) на 25 октомври в зала "Младост".