Ямбол и Академик Пд стартираха с победи на Черноморските игри по баскетбол

Ямбол победи Черно море Тича с 86:80, Академик Пловдив се наложи над Шумен със 70:63.

ямбол академик стартираха победи черноморските игри баскетбол
от БНТ , Източник: bgbasket.com
07:32, 27.09.2023
Чете се за: 03:00 мин.

Отборът на Ямбол победи Черно море Тича с 86:80 във втория двубой от първия ден на Черноморските игри.

Баскетболистите на Тони Дечев успяха да се върнат в мача в последния период и да излъжат противника си в края, за да се поздравят с успех.

Двубоят между двата състава започна равностойно, а в края на първите десет минути състезателите на Кирил Болшаков си осиуриха предина от 4 точки - 20:16. През втората четвърт "моряците" стигнаха и до първия двуцифрен аванс, а на почивката бяха напред при 44:31.

След подновяването на играта обаче тимът от Ямбол започна постепенно да наваксва изоставянето си, а след серия от 11:0 преднината на Черно море Тича бе напълно заличена. Така развоят от мача дойде в последната минути, когато Йоан Христов бе точен от тройката, а съотборниците му показаха отлична стрелба от наказателната линия.

Тейлър Къри завърши с дабъл-дабъл от 29 точки и 19 борби за успеха на Ямбол. Геди Йозапайтис отбеляза 24 точки, а капитанът Иван Лилов се разписа с 11, 5 борби и 5 асистенции.

Капитанът на Черно море Мартин Коцев бе най-резултатен за "моряците" с 18 точки, 7 борби, 5 асистенции и 5 откраднати топки. Къртис Джоунс записа 17 точки, с 16 точки и 8 завърши Мартин Йорданов, а Михаил Молдов вкара 11 точки.

В първия двубой от турнира Академик Пловдив се наложи над Шумен със 70:63.

Двубоят премина през редица амплитуди, преди пловдивчани да се поздравят с успеха.

Още в първата част се стигна до двуцифрена разлика в полза на Академик, но Шумен бързо навакса и направи обрат във втората. Почивката дойде при 27:26 за пловдивчани, а те изиграха страхотна трета четвърт, в която взеха солидна преднина. Всичко вече бе ясно в началото на последната част, когато разликата мина 20 точки, и финалният щурм на Шумен този път не стигна за обрат.

Академик бе 20/21 от наказателната линия за победата, за която най-резултатен бе Томислав Минков с 16 точки. 14 и 9 борби добави Тайлър Криймър, а 12 отбеляза Джъстин МакКол.

За Шумен 21 наниза Джъстин Кохаджа, 15 добави Вилфрид Ликай.