ямбол победи левски 8669 дома
Снимка: bgbasket.com
20:07, 12.02.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Ямбол победи с 86:69 (24:22, 29:16, 18:13, 15:18) Левски като домакин в мач от 21-вия кръг на НБЛ. Успехът е седми за тима на Александър Алексиев, който има и 12 загуби в сметката си, а „сините“ са с баланс 11-8.

Мачът в зала „Диана“ започна като дерби, но продължи като такова само през първите 10 минути, в които Ямбол взе преднина пред съперника си само с 2 точки. Във втората част домакините тотално надиграха баскетболистите на Димитър Ангелов и на почивката се оттеглиха с комфортен аванс от 15 точки. След паузата отново последва равностойна игра, но въпреки всичко Ямбол добави още 5 точки пред столичния гранд. Левски успя да спечели заключителната четвърт, но това не промени с нищо крайния изход на срещата.

За Ямбол Иван Лилов беше най-резултатен със 17 точки, 15 вкара Декуан Морис.

Златин Георгиев се разписа с дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби за Левски, по 12 добавиха Марио Боянов и Лъчезар Димитров.

Трети съмнителен обект е свален във въздушното пространство на САЩ за една седмица