Янаки Милев се класира на четвъртфинал в Турция

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
11:39, 19.01.2023
Чете се за: 01:25 мин.
Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите
Снимка: БФ Тенис

Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей от сериите "Фючърс" на ITF в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Българинът победи с 6:4, 7:5 Марсел Илхан от Турция. Милев направи забележителен обрат 0:4 до 5:4 във втория сет. При този резултат той изпусна три сетбола на собствен сервис. Милев направи нов пробив за 6:5, а след това затвори мача на собствен сервис.

Това е втора победа за Милев без да загуби сет. На старта той надигра Томасо Карневале-Милино от Италия с 6:3, 7:6(3).

Българският тенисист продължава във втория кръг и в надпреварата на двойки след като в тандем с австриеца Матиас Уджвари победиха поставените под №3 в схемата Алекс Барена (Алжентина) и Хосе Видал Асорин (Испания) с 1:6, 6:4, 13:11 в мач, продължил час и 10 минути.