Янаки Милев започна с победи на сингъл и на двойки на тенис турнира в Анталия

Янаки Милев
Снимка: Българска федерация по тенис
от БНТ , Източник: БФ Тенис
20:36, 23.04.2024

Янаки Милев се класира за втория кръг на сингъл на тенис турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под №4 българин направи обрат и победи с 4:6, 7:6(6), 7:6(7) Томаш Ланик от Словакия, като битката помежду им продължи близо три часа и половина.

Милев изоставаше с 2:4 във втория сет, но успя да изравни при 4:4, а след това Янаки спечели тайбрека с 8-6 точки.

В третата част Милев поведе с 5:3, но допусна обрат за 5:6. При този резултат Ланик сервира за спечелване на мача, но Янаки успя да пробие и да вкара сета в тайбрек, където отрази два мачбола по пътя към крайния успех с 9-7 точки

Междувременно в надпреварата на двойки Милев и Феликс Мишкер от Великобритания се класираха за четвъртфиналите, след като победиха с 6:1, 6:2 Матю Доналд от Чехия и Федор Соседкин от Русия.

Динко Динев също е четвъртфиналист в турнира на двойки. Динев в тандем с Матиас Уйвари от Латвия се наложиха с 6:4, 4:6, 10-4 над Айниус Сабаляускас и Пиюс Вайтиекунас от Литва.

Рилски спортист прекъсна успешната серия на Балкан, Спартак Плевен се справи с Черноморец в края на редовния сезон в НБЛ
Нови лични карти: Издаването им поскъпва, отпадат безсрочните документи