Янко Илиев остана на крачка от финала на европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Плоещ

янко илиев осигури минимум бронзов медал европейското бокс юноши девойки
Снимка: БФ Бокс
19:28, 28.07.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Янко Илиев остана с бронзов медал от европейското първенство по бокс за юноши и девойки в румънския град Плоещ.

В полуфиналите в категория до 52 килограма при юношите българският представител отстъпи с 0:5 (28:29, 28:29, 28:29, 27:30, 28:29) гласа на румънеца Фабиан Строе.

Илиев влезе в мача изключително уверен и спечели първия рунд с 4:1 гласа. Във втория рунд обаче той допусна тактическа грешка, като продължи да играе изцяло в атака. Това позволи на боксьора на домакините да му нанесе няколко тежки удара и обърне съдийския вот в своя полза.

В решителния трети рунд арбитрите прецениха единодушно, че трябва да дадат гласовете си за Строе, който се класира на финала на домашния шампионат.

Румен Гечев: България има бюджет и донякъде можем да сме спокойни
Липсваща тръба е причинила изтичането на отпадъчни води по крайбрежната алея във Варна