Япония вкара 7 гола на Китай за летящ старт на квалификациите за Мондиал 2026

Категоричен успех за "самураите".

Национален отбор по футбол на Япония за мъже
20:11, 05.09.2024

Япония започна по ударен начин решаващия етап на квалификациите в зона Азия за световното първенство по футбол през 2026 година, след като разби историческия си съперник Китай със 7:0 у дома.

В Саитама звездите Ватару Ендо и Каотару Митома дадоха аванс от два гола на домакините още до почивката, а през втората част Такуми Минамино наниза още две попадения за "самураите". Джуная Ито, Дайцен Маеда и Такефуса Кубо оформиха крайното 7:0 за Япония.

В третата фаза на квалификациите в зона Азия отборите са разпределени в три групи по шест отбора и ще играят на разменено гостуване, като първите два тима се класират директно за Мондиал 2026, докато третият и четвъртият в подреждането продължават към следващия етап и ще се борят за още две квоти.

Световното първенство в САЩ, Канада и Мексико ще се проведе от 11 юни до 19 юли и ще бъде с участието на 48 отбора.

За четвърти път: Товарен влак причини пожар на жп линията Розино - Кърнаре