от Димитър Русев , Източник: БНР
20:10, 29.01.2021
Чете се за: 00:44 мин.
юношите българия разгромиха северна македония контрола

Футболистите от националния отбор на България победиха Република Северна Македония с 4:0 в контролна среща при юношите до 19 години. И двата отбора са на лагер в турския курорт "Голд Сити" край Анталия.

Селекционерът на България Ангел Стойков не можеше да разчита на всички играчи, които са в плановете му, тъй като някои от тях останаха ангажирани в клубовете си. Въпреки това нашите тотално доминираха и можеха да вкарат още попадения.

В 34-ата минута България излезе напред в резултата. Никола Илиев получи топката от ляво в наказателното поле, центрира на празно пространство към Георги Трифонов, който с глава прати топката в мрежата. Пак той вкара и втория гол, отново с глава в 62-ата минута.

Третото попадение падна в 67-ата минута, когато резервата Мартин Сораков вкара чудесен гол с диагонален удар от ляво. Отново футболистът на Славия се разписа за 4:0. Той излезе сам срещу вратаря на съперника и го преодоля в 76-ата минута.

Съставът на България: 12. Светослав Вуцов, 4.аХристиян Петров, 3. Алекс Луканов, 5. Георги Господинов (72- Александър Бучков), 2. Валентин Цветанов (72- Александър Георгиев), 6. Емануил Мирчев, 8. Емил Ценов (86- Валентин Николов), 9. Мартин Смоленски (46 - Мартин Сораков), 7. Никола Илиев (57- Иван Тасев), 18. Георги Трифонов (77- Георги Н. Николов), 10. Станислав Шопов (87- Пламен Цончев).