Юношите по футбол с убедителна победа на турнир в Украйна

юношите футбол убедителна победа турнир украйна
Снимка: БФС
23:36, 26.08.2021

Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години започна с категорична победа с 3:1 над Беларус участието си в традиционния приятелски турнир „Виктор Баников“ в Украйна.

Възпитаниците на Йордан Петков не оставиха съмнения в превъзходството си в нито един момент и можеха да се поздравят с още по-изразителен успех.

„Лъвчетата“ натиснаха съперника още от първата минута и в средата на полувремето вече водеха с 3:0 след попадения на Кристиян Грозданов, Борислав Маринов и Роберто Райчев. До почивката резултатът можеше да набъбне още повече, но Райчев и Антоан Стоянов пропуснаха от чиста позиция. През цялата първа част съперникът не успя да отправи точен удар към българската врата с изключение на попадението на Ахейев в продължението.

След почивката нашите не позволиха на съперника да вземе инициативата и узакониха заслужения си успех.

В петък, 27 август, възпитаниците на Петков се изправят срещу Армения във втория си двубой от надпреварата в група А на турнира. Днес арменският тим отстъпи с 0:4 на домакините от Украйна.

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 14. Симеон Василев, 17. Кристиян Грозданов, 18. Чунг Нгуен До, 7. Захари Атанасов, 8. Антоан Стоянов (74 – 16. Неджиб Хаджа), 10. Асен Митков, 11. Борислав Маринов, 9. Роберто Райчев.

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстори: 1:0 Грозданов 17, 2:0 Маринов 23, 3:0 Райчев 25, 3:1 Ахейев 45.

Байерн и Реал предложиха зрелище с четири гола, но оставиха развръзката за реванша
23:52, 30.04.2024
Чете се за: 03:50 мин.
ФИБА спря правата на бившата баскетболна националка Теодора Динева
23:27, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Кийс загуби първите осем гейма срещу Жабер, но стигна до пълен обрат и място на полуфиналите в Мадрид
23:10, 30.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига
22:39, 30.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Макаби се доближи на само една победа от полуфиналите Евролигата след драма в мач №3 срещу Панатинайкос
22:14, 30.04.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Николай Костов ще даде пресконференция в сряда
22:02, 30.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
21:33, 30.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Пламен Константинов и Локомотив Новосибирск завършиха на пето място в шампионата на Русия
21:20, 30.04.2024
Спортни новини 30.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 30.04.2024
Рилски спортист триумфира за трети пореден път с Купата на БФБ при девойките до 19 г.
20:44, 30.04.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Карлос Алкарас се промъкна до четвъртфиналите в Мадрид, Синер също продължава напред след обрат
20:26, 30.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.