Ювентус е на точка от третото място в Серия "А" след късен обрат над Сасуоло

ювентус точка третото серия късен обрат сасуоло
23:37, 25.04.2022

Отборът на Ювентус постигна победа с 2:1 при визитата си на Сасуоло в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините откриха резултата в 38-ата минута. Йоргос Кириакопулос комбинира с Доменико Берарди в наказателното поле на "бианконерите", който продължи топката с пета към Джакомо Распадори. Полузащитникът на Сасуоло стреля по диагонал и се разписа в близкия долен десен ъгъл на стража Войчех Шчесни.

"Старата госпожа" възстанови равенството в последните секунди на първата част. Алваро Мората отне топката на Кириакопулос отдясно на наказателното поле на "зелено-черните" и подаде към Закария, който комбинира с Пауло Дибала. Аржентинецът си нагласи топката на левия крак и с мощен изстрел прати кълбото в далечния горен десен ъгъл на вратаря Андреа Консили.

В 88-ата минута Мойс Кийн получи топката на границата на наказателното поле на Сасуоло, гардира я и се обърна рязко, с което нахлу отляво в пеналтерията и от малък ъгъл стреля, а топката премина между краката на Консили за крайното 2:1 в полза на Ювентус.

Тимът от Торино събра актив от 66 точки, на 1 пункт зад третия Наполи. Сасуоло пък е 10-и с 46 точки.