Ювентус надви Сампдория за втори пореден успех

Мануел Локатели
от БНТ , Източник: БГНЕС
18:00, 26.09.2021

Отборът на Ювентус постигна втори пореден успех в Серия А, след като победи Сампдория с 3:2 у дома в мач от шестия кръг на първенството.

Двубоят в Торино започна отлично за домакините, които поведоха в резултата още в 10-та минута чрез Пауло Дибала, а две минути преди почивката централният защитник Леонардо Бонучи удвои от дузпа. Само минута след това обаче бранителят на Сампдория Мая Йошида върна един гол за своите.

В 57-ата минута Мануел Локатели възстанови аванса от два гола на "бианконерите", а силите на гостите стигнаха само за още едно попадение, дело на Андреа Кандрева в 83-ата минута.

След този успех тимът на Масимилиано Алегри вече има осем точки и се изкачи в горната половина на класирането, след като не спечели нито един от първите си четири мача през сезона. Сампдория заема 15-та позиция в подреждането с актив от 5 точки.