Ювентус победи като домакин Специя на Петко Христов

ювентус победи домакин специя петко христов
23:33, 31.08.2022

Отборът на Ювентус постигна победа с 2:0 при домакинството си на Специя в двубой от четвъртия кръг на италианската Серия А.

Домакините откриха резултата на „Ювентус Стейдиъм“ в 9-ата минута, когато Душан Влахович стреля от пряк свободен удар на границата на наказателното поле на гостите и с мощен удар прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Бартломей Драговски.

В 16-ата минута гостите отбелязаха гол, който не бе зачетен. Българският национал Петко Христов изведе Емануел Джеси зад отбраната на „Старата госпожа“, който технично прехвърли Войчех Шчесни, пращайки топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада на нападателя на Специя.

Крайното 2:0 в полза на Юве оформи Аркадиуш Милик с гол във втората минута от добавеното време на срещата.

В класирането „бианконерите“ събраха актив от 8 точки и се изкачиха на петото място. Специя пък е 13-и с 4 пункта от четири изиграни срещи.