Ювентус се оказа прекалено силен за ПСВ Айндховен на старта в Шампионската лига

Италианците отказаха нидерландците още през първото полувреме

от Веселин Михайлов
21:55, 17.09.2024
Чете се за: 02:07 мин.
Снимка: Juventus/X

Ювентус стартира успешно сезона в обновения формат на Шампионска лига. Съставът на Тиаго Мота отказаха ПСВ Айндховен след 3:1 в мач от първия кръг.

На "Алианц Стейдиъм" италианците си осигуриха победата чрез Кенан Ълдъз, Иестън МакКени и Нико Гонзалес, а почетното попадение за нидерландците вкара Исмаел Сайбари.

Следващата среща за "бианконерите" в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент ще бъде на 2 октомври, когато ще гостува на Лайпциг. От своя страна Петер Бош ще приемат Спортинг.

Домакините поставиха силно начало и на няколко пъти се опитаха да застрашат вратата на гостите. В 20-та минута първият гол за италианците бе факт. Тогава Андреа Камбиасо напредна в предни позиции и подаде към Кенан Ълдъз. Последният също направи бърз преход в нападение, излъга бранител и с доста прецизен удар матира Жоел Домел.

„Бианонерите“ обаче не спряха дотук и 27-та минута падна второ попадение в тяхна полза. Нико Гонзалес остана сам и успя да намери Иестън МакКени, който не пропусна за 2:0.

Тимът от Торино не намали оборотите и в началото на второто полувреме, В 52-минута резултатът стана класически Теун Копмейнерс се пребори за една топка в средата на терена, а след това Душан Влахович я овладя и напредна, подавайки към Нико Гонзалес и той реализира без проблеми.

Гостите се възползваха от това, че техните съперници очаквано намалиха темпото. В добавеното време Йохан Бакайоко проби по левия фланг и подаде към Исмаел Сайбари, като последният оформи и крайния резултат.

Григор Димитров сломи Новак Джокович в шоу, изненадващ герой сложи точка на спора
Вижте къде може да проверите номера на избирателната секция и мястото на гласуване на изборите