Ювентус се справи с 10 от Сасуоло и записа трети пореден успех

10:38, 11.01.2021
Чете се за: 00:39 мин.

"Бианконерите" спечелиха с 3:1 като домакин в мач от 17-ия кръг на италианския футболен шампионат и по този начин за първи път през тази кампания записаха три последователни успеха.

На стадиона в Торино двата тима изиграха нулево първо полувреме, което беше белязано пт червения картон на Обианг, който беше изгонен за грубо нарушение.

Като цяло гостите от Сасуоло действаха крайно агресивно, като грубата им игра доведе още до принудителните смени на Уестън МакКени и Пауло Дибала.

Първият гол дойде в 51-та минута, когато Данило Перейра откри резултата след мощен удар от около 30 метра.

Само осем минути по-късно обаче гостите възстановиха паритета чрез Грегоар Дефрел, който се промъкна между централните защитници Бонучи и Демирал и възстанови резултата.

Все пак в 82-та минута "Старата госпожа" отново излезе напред, благодарение на Аарън Рамзи, който бе оставен непокрит в наказателното поле и отбеляза с плътен удар за 2:1.

Крайното 3:1 оформи Кристиано Роналдо в заключителните секунди на мача, разписвайки се с мощен изстрел по диагонала.

С тази победа Ювентус излезе на четвърто място с 33 точки, а Сасуоло остава 7-ми с 29 пункта.