Ювентус взе своето срещу Специя и излезе на седмо място в Серия "А"

21:33, 19.02.2023
Чете се за: 01:32 мин.
ювентус взе своето специя излезе седмо серия

Отборът на Ювентус записа третата си поредна победа в Серия "А", след като надигра с 2:0 като гост тима на Специя и по този начин се изкачи на 7-о място в подреждането.

"Старата госпожа" взе своето при визитата си в Лигурия с по едно попадение и в двете полувремена, като точни за успеха бяха Мойс Кийн и Анхел Ди Мария.

Първо, в 30-та минута Кийн даде аванс на гостите, след като се възползва от асистенция на Филип Костич, реализирайки седмия си гол от началото на сезона.

След почивката пък световният шампион с Аржентина Ди Мария удвои аванса на Юве в 66-та минута и така подпечата трите точки на момчетата на Масимилиано Алегри.

Тази победа изкачи "бианконерите" на 7-о място с актив от 32 точки, като не бива да забравяме, че на гранда от Торино му бяха отнети 15 пункта заради наказание. В същото време Специя остава на 17-а позиция с 19 точки в опасна близост до зоната на изпадащите.