3000 литра горива, както и 350 литра етилов алкохол, без документи за платен акциз, задържаха през изминалата седмица служителите от сектор "Оперативен контрол Русе" към Териториална дирекция Митница Русе.
В единия случай в частен имот в село в община Бяла са открити 2000 литра гориво, разпредени в два танк-контейнера.
Собственикът на имота не е представил документи, удостоверяващи плащането, начисляването или обезпечаването на акциза на стоките.
В другия случай, при съвместна проверка на митнически инспектори и служители на полицията, в частна къща в Русе са открити 1200 литра нефтопродукт и около 350 литра ракия.
Те са били скрити в помощна пристройка и различни други части на имота. Установено е, че нелегалният алкохол е притежание на собственика и двама ползватели на имота.
За случите са образувани административнонаказателни производства.

Издирването на 11-годишната Наталия продължава: МВР опроверга информацията, че пастрокът ѝ е бил забелязан в село Величково
20-годишен младеж загина, след като се вряза с автомобила си в паркиран камион в Добринище
Десет души са задържани при операция срещу схема за рент-а-кар измами на стойност около 900 000 евро
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Компромиси с безопасността на пътя: Все по-често при камионите се използват гуми регенерати
Руският патриарх и Вагит Алекперов отпадат от списъка със санкции на ЕС