Районната прокуратура в Добрич привлече към наказателна отговорност и задържа за срок до 72 часа 42-годишен мъж, причинил средна телесна повреда на съпругата си, с която бил във фактическа раздяла, при условията на домашно насилие и опасен рецидив, и освен това заканил се да я убие. Деянието е извършено в следобедните часове на 12 октомври, на обществено място, съобщават от пресцентъра на Апелативна прокуратура – Варна.
Жената се намирала в игрална зала в град Добрич, когато при нея дошъл обвиняемият. Той не желаел да бъдат разделени и опитал да убеди съпругата си да се върне при него. Пострадалата отказала. Последвала закана за убийство от страна на 42-годишния мъж.
Минути по-късно той извадил макетен нож, нападнал жена си и я намушкал в ръката, след това успял да ѝ нанесе порезни рани в областта на лицето и шията. Потърпевшата успяла да избяга от нападателя си. Била отведена в болнично заведение, където е установена средна телесна повреда, направени ѝ били девет шева на лицето и три на врата. Няма опасност за живота ѝ, се посочва още в съобщението.
Малко след извършеното от него, обвиняемият сам тръгнал към полицейско управление, за да се предаде. Задържан е и са му повдигнати обвинения за две престъпления.
Говорителят на Районна прокуратура Добрич Даниел Илиев каза за БТА, че мъжът е добре известен на органите на реда и е осъждан многократно, включително за закана за убийство, средна телесна повреда по хулигански подбуди, за леки телесни повреди, за притежание на огнестрелно оръжие, умишлен палеж, унищожаване и повреждане на чужда собственост, за шофиране под въздействието на наркотични вещества и други.
Работата по случая продължава под ръководството и надзора на Районната прокуратура в Добрич. Наблюдаващият случая прокурор ще настоява пред съда за определяне на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
МВР за дрона, затворил летището в София: Установен е любител фотограф, доброволно е предал техниката си
Полицията в София задържа двама мъже, в чиито домове са намерени 56 500 електронни цигари и тютюн без бандерол
Емил Дечев: Нито един разследващ полицай по случая „Петрохан – Околчица“ не е отстранен
Засилва се напрежението между Словакия и Украйна заради петролопровода "Дружба"
Продължава евакуацията на българи от Близкия изток, все още има чакащи да се приберат наши сънародници
Ще апелирам към всяка адекватна политическа сила да подкрепи удължаването на бюджета, каза Ивайло Мирчев